27 lipca 2013

'Kobieta niespodzianka' Piotra Kołodziejczaka

Czas najwyższy na recenzję książki p.Piotra Kołodziejczaka pt.'Kobieta niespodzianka'.


  'Nigdy nie wiesz ,co przyniesie przyszłość' tymi słowami rozpoczyna swoją książkę Piotr Kołodziejczak.I w zupełności ma rację, nigdy nie wiemy co przyniesie nam jutro.W życiu wszystko jest możliwe.

'Przepraszam Pana to ja wczoraj dzwoniłam..-Nieoczekiwanie wstała, po czym złożyła palto na krześle i pomału podeszła bliżej.W zasadzie nie powinnam tak bez uprzedzenia,ale w końcu pomyślałam sobie"raz kozie śmierć"- dodała i zamilkła'

To wydarzenie,spotkanie dwóch obcych sobie ludzi, zmieniło życie tak wielu osobom.Jak wiemy płeć piękna jest najpiękniejszym stworzeniem na ziemi ,ale także najbardziej skomplikowanym i niedocenionym.Tak naprawdę główną postacią w książce p.Kołodziejczaka nie jest jedna kobieta lecz jest ich kilka.Do samego końca do ostatniej strony nie mamy pojęcia kto jest tytułową 'kobietą niespodziaką' .Czy jest nią : Basia,Magda a może apodyktyczna szefowa Ewelina , czy Marta, którą poznajemy na samym końcu utworu.
Jak to możliwe, że jedna kobieta tak po prostu może całkiem odmienić życie wielu osób naraz?
A jednak możliwe.Jedna kobieta ma tak wielką siłę by zachwiać spokój małżeństwa z 30 letnim stażem. Aby zachwiać zaufanie dorosłych dzieci do własnego ojca.Aby pozbawić drugą kobietę poczucia  bezpieczeństwa.
 Książka opowiada przede wszystkim historię szczęśliwego małżeństwa Magdy i Andrzeja i ich dzieci Romka i Basi.Romek jest typowym nastolatkiem, który spędza swój czas przed komputerem.
Basia jest już dorosłą osobą, która jest w złym momencie życiowym. Nie ma pracy, jest nieszczęsliwa i samotna..Jednak żyjąc razem w ciasnym mieszkaniu czują się szczęśliwi.Razem pokonują codziennie troski.Aż pewnego dnia jeden telefon ,a później jedno spotkanie odmienia życie całej rodziny.Zaczynają się potajemne spotkania, telefony na osobności i tajemnicze wiadomości.Cały spokój zaczyna być powoli burzony.Nikt tak naprawdę nie zna powodu zachowania Andrzeja a już tym bardziej nikt nie zna prawdy.Jeśli chcesz się dowiedzieć prawdy,dalszych losów bohaterów, jeśli chcesz 'poznać' kobietę niespodziankę,koniecznie musisz przeczytać tą książkę i bądź pewien że Cię zaskoczy.

Zalety książki p .Piotra:

-kieszonkowe wydanie
-idealny rozmiar czcionki
-łatwo się czyta
-wciągająca
-zaskakująca
-dająca do myślenia
-pełna humoru
-książka podzielona na 15 rozdziałów
-kilka połączonych historii
-trzyma w napięciu do ostatniej strony
-daję do myślenia

Minusy książki p.Piotra:

-zdecydowanie zbyt krótka, jedyne 179 stronMoja ocena książki Piotra Kołodziejczaka:
★★★★☆

2 komentarze:

Z chęcią wysłucham Waszej opini. Każdy komentarz jest mile widziany , no i oczywiście odwiedzam blogerki ,które pozostawią po sobie komentarz;)