22 października 2013

10 filmów, które warto obejrzeć cz.2


Dziś kolejna część listy filmów, które są warte obejrzenia. Wszystkie z nich oglądałam i mogę Wam je polecić z całego serca. Tak więc nie przedłużając, zaczynamy.

1.Przeczucie
2007, Dramat, Thriller , Psychologiczny
Linda traci męża w wypadku samochodowym. Jest w szoku, ale w jeszcze większą psychozę wpada, kiedy następnego dnia jej mąż pojawia się w domu cały i zdrowy. Kobieta podejrzewa, że wcześniej doznała jakiegoś złudzenia. Zaczyna ją prześladować upiorne przeczucie, że tragedia, która była jej wizją, nastąpi naprawdę.


2.Skóra w której żyję
2011, Dramat, Thriller
Chirurg plastyczny, Robert Ledgard, pracuje nad stworzeniem syntetycznej, ludzkiej skóry. Doświadczenia przeprowadza na tajemniczej kobiecie, którą przetrzymuje w domu. Kim jest ta kobieta?  Prawda okaże się bardziej szokująca niż najśmielsze przypuszczenia.


3. Kto nigdy nie żył
2006 Dramat
Młody ksiądz, który na co dzień pomaga uzależnionej od narkotyków młodzieży, dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV.Załamany, wątpiący w swoją wiarę szuka schronienia i spokoju w odizolowanym od świata klasztorze. 4.Chłopiec w pasiastej piżamie
2008, Dramat , Wojenny
 Lata 40. XX wieku, czas wojny. Bruno ma 8 lat; mieszka w Berlinie razem z siostrą i rodzicami. Pewnego dnia rodzina przenosi się na wieś, aby towarzyszyć ojcu – niemieckiemu oficerowi – w jego nowej pracy. Bruno łamie zakaz opuszczania nowego domu i poznaje okolicę. W ten sposób zaprzyjaźnia się ze Szmulem – chłopcem, który mieszka w innym, nieznanym świecie za kolczastym ogrodzeniem...


 5. Skazani na Shawshank
1994, Dramat
Dobrze zarabiający bankier z Nowej Anglii, zostaje oskarżony o podwójne zabójstwo - swojej żony i jej kochanka. Uparcie twierdzi, że jest niewinny, ale dzięki niezbitym dowodom zostaje skazany na podwójne dożywocie w więzieniu Shawshank. Shawshank rządzi hipokryta i fanatyk biblijny, naczelnik Norton , a wraz z nim sadystyczni strażnicy. 


6.Gdyby jutra nie było.
2003 Melodramat
 W życie niezadowolonej ze swego losu Nainy wkracza niepoprawny optymista Aman. Próbuje on zeswatać ze sobą pesymistkę i jej nieudolnego przyjaciela, Rohita.Jednak los chciał by wszystko potoczyło się zupełnie inaczej.


7.Prawo zemsty
2009, Thriller
Kiedy żona i córka Clyde'a Sheltona zostają brutalnie zamordowane, a ich zabójca unika kary, bohater przygotowuje plan zemsty nie tylko na oprawcach, ale i wymiarze sprawiedliwości. Sam staję się katem innych jak i własnym.


8.Siedem
1995, Thriller, kryminał
 Siedem. To liczba ofiar, których dosięgnie gniew jego wybrańca. To liczba sposobów odebrania życia, które on wybierze. To liczba dni tygodnia z życia deszczowej metropolii, które obejrzysz na ekranie, poznając zakamarki umysłu szaleńca. Ale czy na pewno jest on szalony, czy może szalone są tylko drogi, którymi prowadzi pozbawione empatii społeczeństwo do oświecenia?

*
9.Uprowadzona 1/2
2008/2012 ,Sensacyjny
Bryan jest byłym szpiegiem, który ma 17-letnią córkę. Dziewczyna bardzo chce pojechać do Paryża i ojciec przyzwala jej na to pod pewnymi warunkami. Pewnego dnia córka Bryana dzwoni do niego i płaczliwym głosem mówi, że została porwana przez handlarzy żywym towarem. Były szpieg będzie musiał wykorzystać wszystkie swoje umiejętności, aby odnaleźć i uratować dziewczynę, zanim będzie za późno.


Po odzyskaniu córki z rąk albańskich porywaczy, Bryan Mills, były agent CIA, myślał, że to już koniec jego kłopotów. Nic bardziej mylnego. Ojciec jednego ze zgładzonych przez Bryana bałkańskich zbirów poprzysiągł zemstę i nie cofnie się przed niczym, aby dopiąć swego. Podczas rodzinnych wakacji w Istambule, Bryan wraz z żoną zostają porwani. Na wolności pozostaje jednak ich córka Kim, która pomoże ojcu wydostać się z niewoli. Teraz Bryan będzie musiał znów użyć wszystkich swych morderczych umiejętności, by ocalić żonę. Czasu pozostało niewiele. Dla porywaczy nie będzie litości.10.Kwiat Pustyni
2009. Dramat,biograficzny
Urodzona w Somalii, w jednej z koczowniczych osad, w wieku 5 lat zostaje poddana rytualnemu obrzezaniu, w wieku 13 lat sprzedana mężczyźnie za żonę, by w końcu zostać amerykańską supermodelką. Obecnie ma 44 lata i pracując jako rzeczniczka Organizacji Narodów Zjednoczonych, przeciwdziała praktykom obrzezania na całym świecie.

A może Wy macie coś co zapadło Wam w pamięć? polecacie coś?

Pozdrawiam;*

3 komentarze:

 1. Ach, uwielbiam "Gdyby jutra nie było"! Ostatnio hinduskie filmy bardzo mnie irytują, ale ten jest po prostu wspaniały :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczucie dobre, skóra w której żyję mega film! Skazani na Shawshank klasyka! Chłopiec w pasiastej piżamie wow!
  Prawo zemsty średnie. Uprowadzoną 1 i 2 fajnie się ogląda:) Świetne filmy masz dobry gust!
  pozdrawiam i zapraszam

  OdpowiedzUsuń
 3. O prawie wszystkich tych filmach słyszałam, część oglądałam. "Chłopiec w pasiastej piżamie" jest u mnie na top miejscu listy "Filmy do szybkiego obejrzenia", za to "Siedem" trochę mnie zawiodło ;)

  OdpowiedzUsuń

Z chęcią wysłucham Waszej opini. Każdy komentarz jest mile widziany , no i oczywiście odwiedzam blogerki ,które pozostawią po sobie komentarz;)