23 listopada 2014

Błędy w pielęgnacji włosów


Cześć;*
dziś post w którym przedstawię Wam jakie są najszczęstsze błędy w pielęgnacji włosów. Co z tego że o nie dbamy skoro źle to robimy, warto wiedzieć co tak najbardziej szkodzi naszym włosom. Zapraszam do dalszej części. 

1.Brak systematyczności
Czasem dbasz o włosy,czasem nie, zdarza Ci sie o nich zapomnieć. To najszybsza droga do tego by zniszczyć swoje włosy. Systematyczność to podstawa, w podcinaniu, olejowaniu czy tez zabezpieczaniu włosów.2.Rozczesywanie włosów

 Po pierwsze rozczesywanie złą szczotką, jeżeli kto jeszcze ma szczotki z metalowymi ząbkami to najwyższa pora się ich pozbyć! Ja z własnego dowiadczenie polecam Tangle Teezer lub grzebień z szeroko rozstawionymi ząbkami. Po drugie nie wolno ciągnąć i szarpać włosów podczas rozczesywania. Włosy czeszemy z dołu do góry. Jednak najważniejszą zasadą jest to by prostowłose nie czesały włosów na morko tylko na sucho, a kręconowłose jedynie gdy włosy są mokre, chyba że lubicie puch na głowie.


3.Niewłasciwa pielęgnacja.

Jeżeli już dbasz o włosy to rób to dobrze. Nie własciwa pielęgnacja jest gorsza niż brak pielęgnacji. Po pierwsze myj włosy tak często jak one tego potrzebują,przetrzymywanie włosów zapycha mieszki włosowe a to prowadzi do nadmiernego ich wypadania. Stosuj odpowiednie szampony, jeżeli masz łupież to używaj szamponów przeciw łupieżowych, jeżeli masz cienkie włosy to używaj delikatnych szamponów, jeżeli masz prztłuszczające się włosy to nie używaj silnie oczyszczających szamponów, bo twoja skóra będzie się bronić i będzie jeszcze więcej wytwarzać łoju.


4. Podcinanie włosów 

Podcinanie końcówek naszych włosów jest bardzo ważne.Dzięki systematycznemu podcinaniu zapobiegamy temu bu uszkodzenia szły w górę. Najlepiej wybrać się do fryzjera by podetnął nam nasz końcówki.Możemy jednak zrobić to same ale tylko i wyłacznie gdy mamy naprawde ostre nożyczki. Gdy zrobimy to tępymi nożyczkami lub innymi którcyh uzywamy do inncyh rzeczy to zmiażdzymy tylko końcówki włosów i będą się one jeszcze szybciej rozdwajać.


5.Mycie włosów

Myć włosy powinnyśmy tak często jak nasze włosy tego potrzebują i tyle razy ile tego potrzebują, ogólnie jest taka zasada że włosy powinno myć sie 2 razy żeby dobrze oczyścić skorę głowy. Mycie włosów powinno być delikatnym masażem w cieplej ale nie za ciepłej wodzie. Odżywkę czy też maskę powinnyśmy spłukiwać letniawą a najlepiej imną wodą by domknąc łuski włosów.I to już wszystko odnośnie tego posta. Mam nadzieję że Wam się spodobał, i że jeszcze nie przejadł Wam sie temat "włosomaniactwa".1 komentarz:

  1. super post bardzo pomocny!
    http://zielonoma.blogspot.it/2014/11/fur-vest.html

    OdpowiedzUsuń

Z chęcią wysłucham Waszej opini. Każdy komentarz jest mile widziany , no i oczywiście odwiedzam blogerki ,które pozostawią po sobie komentarz;)